Ingersoll

IngersollV roce 1880 synové Orvilla Ingersolla, farmáře z Michiganu, Charles a Robert založili malý podnik v New Yorku. Kapesní hodinky byly v té době stále nákladnou záležitostí a tak v roce 1892 za pomoci Henryho Forda vyvinuli automatizovanou výrobu kapesních a později i náramkových hodinek. Tradiční řemeslná manufakturní výroba se tehdy spojila s výrobou automatizovanou. Netrvalo dlouho a vznikly legendární “Dolar watches” dále nazývané „Yankee”, jejichž cena odpovídala týdenní mzdě úředníka. Reklama tehdy hlásala: „Náramkové hodinky, které proslavily dolar”.

 

Hodinky

Tovární výroba se díky vysoké poptávce zvětšila, produkce posílila a na trh byly uvedeny jedny z nejmenších kapesních hodinek tzv. „Pocket watch”, které se pro miliony příznivců staly nepostradatelným každodenním doplňkem. V roce 1919 přišly do výroby první hodinky v novodobém „nočním designu” hodinky „Radiollite” se svítícími číslicemi. Tyto hodinky během druhé světové války používali i posádky britských tanků. Na přání armády mezitím Charles Ingersoll zkonstruoval „Military watch”, hodinky robustní, s kovovým článkovým řemínkem a samozřejmě mechanické. Později byl tento model vyroben v sérii pro sběratele.Díky mimořádným obchodním schopnostem bratří Ingersollů, jejich skvělé obchodní politice a v neposlední řadě kvalitním hodinkám za přijatelnou cenu dosáhla značka Ingersoll pozoruhodného úspěchu na trhu. Do bezmála 30 států celého světa se vyvezlo více jak 50 milionů kapesních hodinek. Hodinky IngersollMark Twain, jehož postavy Tom Sawyer a Huckleberry Finn úspěšně ztělesnily image mladé Ameriky, natolik stál o hodinky „Dolar watch”, že podal osobně objednávku přímo do firmy. Rovněž velký vynálezce Thomas Alva Edison byl velkým obdivovatelem značky Ingersoll a jeho „Yankee” ho podle jeho slov nikdy nenechaly na holičkách. To prezident Theodor Roosevelt dával společnosti k dobru, že při jeho cestě po Africe byl popisován jako muž ze země, kde vyrábějí hodinky Ingersoll. Další z mnoha slavných osobností a milovníků značky Ingersoll byl Mahátma Gándhí, dále americká ikona James Dean, jehož hodinky byly svědkem tragické havárie ve voze Porsche, při které zahynul. Z žen byla pyšnou nositelkou mimo jiné i Marylin Monroe. Když se v roce 1912 potopila luxusní loď Titanic byl mezi pasažéry, kteří zde nalezli smrt i Oscar Scoty Woody, jehož hodinky „Ingersoll Miget“ opatřeny rytinou byly z vraku této lodi jako jedny z mála klenotů vyzdvihnuty. Hodinky IngersollPilot Sir Alan Cobham použil v roce 1928 hodinky Ingersoll při svém letu přes černý africký kontinent pro přesné měření času a polohy. Tehdy řekl : „Protože jsem se nemohl spolehnout na žádné hodinky na palubě, použil jsem pro měření času hodinky Ingersoll. Představovaly neustále můj důvěryhodný měřič času 7 měsíců za proměnlivých klimatických podmínek na trase dlouhé 23 000 mil.“ Dalším revolučním nápadem v roce 1932 bylo vytvoření hodinek s podobou Mickey Mouse. V červnu roku 1935 bylo prodáno více než 2,5 milionu kusů těchto hodinek. Úspěch byl tak veliký, že v roce 1957 byla přesažena magická hranice 25 milionů prodaných kusů a hodinky uváděl na trh samotný Walt Disney.

Značku získal v roce 1983 Steven Strauss, následně byla odkoupena společností Zeon Ltd. Firma Zeon Ltd. je největší importér hodinek do Británie a její značka je známa svým důrazem na kvalitu. Od roku 2000 začínají přicházet na trh nové modely značky Ingersoll, u kterých je cítit silná návaznost na bohatou historii této značky. Firma pokračuje ve stejném stylu s důrazem na kvalitu a cenovou dostupnost u všech svých modelů, včetně populární řady Bison vyráběné od roku 2007.

Od založení značky farmářskými bratry z Michiganu, prošla značka Ingersoll dlouhou cestu. Přesto neztratila nic ze své hodnoty a hodinky Ingersoll jsou dnes moderní klasikou odkazující na svůj původ. Nejvyšší kvalita za přijatelnou cenu s designem, který souznívá s vkusem současných zákazníků.